Tuesday, July 7, 2009

4.päev Pariis

Päev algas jällegi varakult. Hommikusöögiks oli meie hotellis sai, ojaa ja veel saia. Saia peale veel moosi ja šokolaadikreemi. Ma ei mäleta kuna ma viimati saia sõin, aga nüüd ei taha ma seda niipea veel uuesti teha. Enne ekskursioone oli meil võimalus veel kohalikult nurgapealsest supermarketist läbi hüpata. Hinnad olid kusjuures normaalsed. Kõige nõmedam oli see, et samal ajal toimus seal kõrvaltänavas KIRBUTURG! ja me arvasime, et me ei tohiks nii kaugele minna ja aeg hakkas ka juba lõppema. Kui me siis bussiga Eiffeli torni poole hakksime sõitma, nägime juba sellist Pariisi nagu me ettekujutanud olime. Kuigi möödusime nt Ferry Jeansi poest (Pepe Jeans fondiga kirjutatud) ja muudest sarnastest kohtadest. Kusjuures lisaks lahedatele ratastele leidus Pariis ka ilusaid rollereid. Tundus et rataste ja rollerite ongi kesklinnas tunduvalt mugavam ja kiirem liikuda kui autodega. Liiklus mõnes kohas tundus üldse imelik, sõiduradu nagu polnudki ja kõik lihtsalt üritasid teistest mööda trügida.


Okei esimene peatus oli Eiffeli torn. Järjekord ei olnudki kõige hullem, aga kohutavalt palav oli. Liftid olid suured, aga seal sees oli korraga mitukümmend inimest ja igalpool oli hoiatused taskuvaraste eest. Viimane korrus oli piisavalt kõrgel (324m), et liftis võiksid kõrvad lukku minna. Vaade ülevalt oli rohkem nagu mingi valgete majade kribukrabu. Ja Louvre klaaspüramiid tundus ka ülevalt üsna väike, ega see tegelikult ka kuigu suur ei olnud. Teisel korrusel olid suured restoranid ja suveniiripoed. Hiljem ei leinud me enam allaminemiseks õiget kohta. Seal oli mitu erinevat lifti ja trepid. Trepist oleks ka tegelikult olnud lahe minna. Pärast tegime Eiffeli torni kõrval pikniku, mis koosnes veest ja coca-colast ilma suhkru, kalorite ja koffeiinita. ???. Coca-cola ilma coca-cola koostisaineteta? Lisakas müüdi seal veel sidruni ja laimi cocat ja ka kõik fantad ja sprited olid lightid ja ilma suhkruta.


Edasi sõitsime Invaliidide kuppelkiriku juurde, kus oli väike peatus turisipiltide tegemiseks. Siis pidime minema Pompidou keskuse juurde ja seal ka sööma. Pompidou keskusest jalutsaime me lihtsalt mööda, sest giid ütles: "See kole rauakolakas meid ju ei huvita ja siia me küll ei lähe". Pompidou on ka modernse kunsti muuseum, kuhu ma oleks tahtnud väga minna. Pealegi oli see reisiplaanis kirjas ja isegi piletihind oli ära märgitud. Asusime otsima ühte odavat söögikohta, tuli aga välja, et selle koha peale oli hoopis Mcdonalds ehitatud. Läksime Jumalaema kirikusse, mille jaoks me pidime pikad püksid ja jakid kaasa võtma, aga tuli välja et neid ei lähegi vaja. Kõik käisid seal miniseelikutes ringi.Sõitsime Louvre'isse, milleks kulus vähemalt tund aega. Ja kui me lõpuks kohale jõudsime tuli välja, et see on pannakse kohe kinni! Milline giid ei uuri enne avamisaegu välja??. Oli esmaspäev ja teisipäeviti on Louvre nagunii kinni, seega läksid meie kõik plaanid segamini. Aga igaljuhul võlgneme ühe jahutava tänu Louvre purskkaevule.

Läksime Montmartrele, mägi, kus asus suur kabel ja avanes ilus vaade Pariisile. SEal pidime saama mitu tundi vaba aega. Miks me saame vabaaega alati sellises kohas, kus on ainult suveniiripoed??? Muidu oli see päris mõnus linnaosa - mitte väga palju ringi tõmblevaid turiste, palju tänavakunstnikke, crepi restorane, isegi mõned lahedad väiksed poed nagu L'univ' art Tcha-tcha (Montmartre, 8, rue de Steinkerque 75018 Paris). Eva ostis sealt laheda kirju haarem-jumpsuidi.

Lisaks olid seal üksteiste kõrval lugematul hulgal suveniiripooed, mis müüsid kõik täpselt sama "I love Paris" kaupa. Mul oli vaja kõrvarõngaste tegemiseks neid väiksesi Eiffeli torni kujukesi. Lõpuks sain ma need tasuta, sest sel onuksel polnud mulle raha tagasi anda. Ma ei saanud loomulikult alguses aru, mida ta mõtles ja vahtisin teda tobeda näoga.

Meenub Eurotrip? ja hõbemeesTeel hotelli sõitsime veel Moulin Rouge'st mööda, mis oli väga väike teiste sarnaste asutuste kõrval sel tänaval.

4 comments:

 1. Lausa kurb hakkab, kui lugeda millest sa ilma jäid :D
  See giid kõlab väga...halva giidina :D

  ReplyDelete
 2. kas sa käisid sõbrannadega üksi pariisis?:O

  ReplyDelete
 3. mm.. Mitte päris, aga peaaegu
  Tegelikult oli see Kunstikooli suvereis, mis iga aasta toimub. Eelmine aasta oli nt Itaalias.

  ReplyDelete
 4. kui see giid oli sama kes Itaalias, siis ma ei imesta, xd sest see oli lihtsalt kohutav :DD meil jäeti ka mitu asja ära ja enamus ajast kulus grupiloendustele ;D
  Pääsu.

  ReplyDelete