Wednesday, July 8, 2009

5.Päev Pariis

Hommikul läksime esimese asjana ühte Pariisi surnuaeda, kus on maetud palju tuntuid ja tähtsaid inimesi. Surnuaed meenutas rohkem mingit kivionnidega linna. Meie eesmärgiks oli üles leida Eesti kunstniku Eduard Wiiralti haud. See polnud muidugi kaardile kantud ja hakkasime lihtsalt haudade vahel ringi kõndima ja otsima. Niimoodi me muidugi oma tulemuseni ei jõudnud. Et surnuaias käik päris raisku ei läheks käisime hoopis Jim Morrisoni haua juures.

Järgmine peatus oli parfüümimuuseum, mis oli väga huvitav. Fragonard - http://www.fragonard.com. Meie giidil oli tugev aktsent, aga midagi saime siiski parfüüümivalmistamisest ja selle ajaloost teada. Nägime erinevaid masinaid, parfüümipudeleid ja sildikesi läbiaegade, tutvusime erinevate koostisosadega. Parfüümi valmistajaid nimetatakse muideks ninadeks. Selline ongi vist nende ametinimetus. Seda õpitakse kaua ja ninasid on maailmas vaid paarsada. Nad ei tohi suitsedada, alkoholi juua ja vürtsikaid toite süüa , aga nad suudavad eristada rohkem erinevaid lõhnu kui tavalised inimesed. Hiljem saime erinevaid parfüüme proovida ja ka kaasa osta.
Järgmisena läksime jällje mingisse imelikku linnaossa, kus polnud eriti poode ja me saime vaba aega. Mina, Eva ja Mari-Liis otsustasime omal käel H&M üles otsida. Kõigepealt küsisime teed Quality Burgeri müüatelt. Hiljem joonistas üks sõbralik naine meile algelise kaardi. Selle järgi tundus see väga lähedal, aga me ei suutnud seda siiski ülesse leida. Olime juba kaks ja pool tundi Eva telefoni Google Mapi ringi kõndinud. Otsustasime viimase poole tunniga midagi kasulikku teha ja läksime lõpuks ikkagi nendesse poodidesse, mis Quality Burgeri kõrval olid ja ennem nõmedad tundusid. Aga need polnud sellised poed, kus ma tavaliselt midagi ostan seega ei leidnud ma ka seekord midagi.
Jälle üks nunnu Vespa

Edasi sõitsime La Defense'i linnaossa, mis pidi olema Pariisi Manhattan. Minuarust olid seal ainult mingid koledad pilvelõhkujad ja ühtegi inimest ei olnud ka näha.

Triufmi kaart me korralikult ei näinud, sest sõitsime sellest lihtsalt bussiga mööda. Champ Elysees pidi olema meie giidi sõnul väga rikaste inimeste ja kallite poodide tänav, aga ma nägin seal vaid McDonaldsit ja kõige kallim pood oli ilmselt Adidase oma.
Järgmisena läksime Seine'ile laevasõidule. Meile lubati Pariis õhtustest tuledes, aga nägime Pariis päikeseloojangus, mis sobis ka.

1 comment: