Friday, August 24, 2012

BARNEY'S NEW YORKYesterday I had my first warehouse sale experience and it was Barney's. I heard that people were there waiting in the line already for an hour before the opening! And at 2pm the madness was still going on. There were many really good bargains, for example I found Celine shoes exactly in my size and 75% off but still about 400$, so not worth it.
 It was very funny and seeing all those uberexpensive designer items, which were very exclusive few months ago when they first arrived in the stores, now in huge piles and cardboard boxes! It looked like a huge thrift store!  But still worth a go.

2 comments:

 1. Just vaatasin, et ooo, Barneys ja mõtlesin, et eriti hästi läheb :D Ostsid ka midagi muidu? :) Mis asjus NYs oled, modellindus? Igastahes kõike kõige paremat sulle sinna suurde õuna, naudi NY melu! (olen nii kade praegu!)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tavalisest Barney's olen ikka ostnud, aga sealt laomüügilt ma ei leidnud midagi - seal oli tohutult palju inimesi ja suur trügimine, nii et ma ei suutnud sealt hunnikutest midagi välja kaevata.
   Tänan! Kindlasti naudin NYki ja seda sooja ilma!

   Delete